| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla, dar in ultimul timp nu exista noapte in care sa nu visez ca fumez. Visez ca fumez la scoala, in ore, visez ca prietenii mei fumeaza fara mine...si eu, in viata reala, nu fumez.Insa sunt momente cand am o pofta nebuna de tigara... oare de'aceea visez mereu ca fumez?
(tin sa va spun ca fumez rar, ultima tigara fiind acum o saptamana)

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vise de noapte.

| yuli10 a răspuns:

Daca visezi ca fumezi si ca toti fumeaza nu inseamna neaparat ca ai o dorinta arzatoare sa fumezi. poti fi stresat de un viciu in general, sau de o teama legata de sanatate, sau ti-e frica pentru ca ai facut ceva interzis, fapt pe care tu il corelezi cu fumatul.
visele in general sunt dileme, iar subconstientul nu lucreaza logic. un vis aparent clar poate avea cu totul alta conotatie.

| broscutsaaa a răspuns:

Inseamna ca ai nevoie de tigari.
Ai nevoia de a fuma, si nu stii cum s-o exprimi. happy
Si de aceea, constiinta te apasaaaa.

Asemanator mi s-a intamplat si mie.
Cand imi era sete, visam apa. happy

E absolut normal.big grin

| rey a răspuns:

Frate acum mi-am cumparat un pachet, iti dau 2 tigari daca vrei... ti le trimit prin posta... serios...

Good Luck... si daca vrei sa te abtii cred ca mai tare vei dori... Fumeaza ca mine Dunhill si nu o sa mai visezi ca fumezi. numai cand ai cosmar... da ia de la magazine mai mici, ca ori au gust de sapun, ori etc... nu sunt 2 pachete la fel... daca nimeresti contrafacute...

Have a nice day

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai? Daca nu ai peste 30 de ani sa stii ca iti distrugi copilaria sa stii chiar daca ai peste 18 ani si ce daca esti majora tot e rau sa fumezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunhill albastru:X