| Borhidan_Mihai_2000 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mănânc ficat de porc mai des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Ti-as spune ca incepi sa guiti,dar,te-as mintiilaughing big grin
In principiu,"mai des", nu ma lasa sa imi dau seama de cantitate. Asa ca o sa iti spun ca: este bine sa consumi ficat de orice natura (nu umanrolling on the floor ) dar, in cantitati moderate!
Ficatul este o sursa de vitamina A, vitamina C, fier, zinc, acid folic, insa consumat in exces, dauneaza la fel ca orice alt aliment sau substanta de care se abuzeaza.winking

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se spune ca, daca mananci cu masura, produce globule rosii (de sange).
Daca mananci prea mult, vei fi ca porcul. laughing

| Aube a răspuns:

Nimic. Din contra, vei avea un aport benefic de fier.