| Mereutanar a întrebat:

Fac sala de câteva luni si am început sa mănânc multă carne fiarta mai ales de porc, este bine sa mănânc carne de porc fiarta sau sa nu mai mănânc? Mănânc si Carbo pe lângă asta dar ma interesează sa știu dacă rezolv Ceva cu carnea asta!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele slabesc, carbohidtrati ingrasa mai mult, carbohidtrati sunt folositi primi cand faci sport grasimea a doua, apoi proteinele sunt convertite in energie dar corpul are nevoie de energie pentru asta, daca nu esti constipat baga multe proteine ajuta mult la slabit, carnea tine mult de foame stiu eu daca manc carne pot sta si 12 ore fara mancare e cu carbohidtrati ti foame mai des, problema e ca zaharul face sa manci des ai o pofta de foame nebuna non stop, carnea gatita pe gratar e perfecta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baga shaorme cu detoate, alea te ajuta sa te mentii mereutanar (si nelinistit)laughing

| Cosmin86 a răspuns:

Poti s-o mai mananci la cuptor sau pe gratar, e la fel de buna.

| alin100 a răspuns:

Nu are nimic, macronutrientii vor fi aceeasi

| Jmecherosu14 a răspuns:

Carnea fiarta este cea mai buna! Mananca in continuare! Ps: da nu manca exagerat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jmecherosu14):

Cand faci sala si vrei sa pui muschi, mananci "putin" mai exagerat.

Gen si 5-6 fripturi pe zi + 30 de oua / saptamana, e ceva normal.