| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mănânc o ciocolată expirată?
A expirat în 18/10/20

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Posibil să îți fie puțin rău, depinde cât de sensibil ești, dar ceva mai grav, nu o să pățești.

| doctorandus a răspuns:

Probabil nu pățești nimic. Data e pusă din precauție.

| Frank51 a răspuns:

Orice de la nimic la stare generală alterată.

| 1234568807 a răspuns:

Faci diaree

| fsdkdkdjs a răspuns (pentru 1234568807):

Doar atât?
Adica asta nu-i o problemă mare. Mă gândeam că s-ar putea să mă îmbolnăvesc, să mă simt rău, să vomit

| 1234568807 a răspuns (pentru fsdkdkdjs):

E posibil sa faci o toxinfectie alimentara, mai bine o arunci la gunoi