| Irina_9101 a întrebat:

Ce se intampla daca am mancat ciocolata expirata de 1 luna? Poiana cu alune era. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu esti o fire sensibila sa te imbolnavesti din orice fleac nu o sa ti se intample nimic

| Bondarel99 a răspuns:

Daca e de doar o luna nu o sa ai probleme daca nu ai stomacul sensibil.Eu am mancat mai demult un baton de ciocolata expirat(cred ca de mai mult de 1 luna laughing ) si nu am avut nimic...

| RadioactiveUranium a răspuns:

De obicei cand se mananca un aliment expirat se faca o indigestie.Adica o sa vomiti tot ce ai mancat.Atata tot in cel mai rau caz daca era carne faceai o toxinfectie alimentara foarte urata dar cum este ciocolata o sa faci doar o indigestie.Indigestia se mai prezinta si sub alte forme ca de ex
; cap greu,ameteli, stari de greata, balonare, durere de burta, diaree si cam atat. Daca vomiti si ai si diaree inseamna ca este o boala infectioasa. Funda?happy

| Musique a răspuns:

Poți face alergie sau o toxinfecție alimentară.
Ai mai multă grijă data viitoare.

| thegatekeeper a răspuns:

Daca nu esti predispusa la probleme cu stomacul (cum ar fi indigestia), atunci nu vei pati nimic, fiindca nu s-a depasit cu mult termenul de expirare, iar daca a fost tinuta in conditii potrivite, sansele sunt si mai mici sa ai probleme.

| zuzualina a răspuns:

Multe...

Cel mai probabil o toxinfectie alimentara sau, mai urât... o hepatita.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Toxinfectie alimentara.

| En3Rgi a răspuns:

Pai in cel mai bun caz(si cel mai probabil) te strici la stomac.
In cel mai rau caz... poate sa ti se faca rau si sa iti treaca peste 1 saptamana(depinde si de organism)

| andreea9701 a răspuns:

Este posibil sa faci alergie...dar depinde si de organism

| HaZaNiLiLo a răspuns:

Doamnerolling on the floor)))))))(scuze ca rad, nu pot sa ma abtinrolling on the floor) )Nu se intampla nimic, am mancat si eu de-aiarolling on the floor

| simosimiii a răspuns:

Te imbolnavesti... LooL laughing