| Kl0d a întrebat:

Ce se intampla daca nu m-am dus la timp la dentist?, mia cazut plomba de 2 saptamana si cand beau apa rece ma doare rau, si cel mai ciudat lucru poate cam amuzant cand ma doare ochiu stang incepe si maseaua aceia...trebuie sa ma duc iar la dentist? sa mi-a puna din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Maseaua aia ii terminata, a ajuns caria la nerv, poate sa-ti scoata nervul si sa ti-o plombeze iar, dar daca nu-ti face coroana atunci o sa ajunga sa se faca praf.

| devine a răspuns:

Da, evident; daca mai stai mult asa poate faci vreo nevralgie de nerv trigemen si tragi cu el toata viata

| DoarImpreuna a răspuns:

Tai-o repede. Durerea la ochi de acolo apare.

| Laura a răspuns:

Tu ce crezi?

| Kl0d explică:

NU mi-a scos nervu deoarece mi-a scos cariile din masea ca nu au ajuns la nerv si mi-a pus plomba dar langa maseaua aia imi lipsea si inca un dinte...

| ralucuttza a răspuns:

Buna! eu iti dau un sfat: du-te cat mai repede poti la dentist pentru ca daca nu o sa te duci nu o sa scapi de durere, si app daca ti-a pus plomba nu ti-a scos nervu?