| lynes a întrebat:

Ma doare maseaua tare pentru ca am 2 carii.Am auzit ca trebuie sa imi puna plomba, doare(e putin adanca caria)? Eu mor de frica si plang la dentistcryingAlte remedii nu stiti?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te va anestezia si nu te va durea dupa ce iti baga un mic zzzt cu polizorul intra acul mic cu anestezie amorteste pune plomba si gata.

| mona a răspuns:

Dentistu e singuru remediu din pacate,du-te fara frica, ii spui ca ti frica si iti da cu spray sa ti amorteasca, nu simti nimic

| Useeeer124124 a răspuns:

Buna! Am 12 ani si te inteleg perfect! Alte remedii numai exista!sad Din pacate dentistul este singurul care te poate vindeca! Crede`ma pentru ca chiar acum cateva zile am fost la dentist si mai urmeaza sa merg.Iti va face o anestezie care nu te va durea deloc[stiu pentru ca prima oara cand am fost imi venea sa plang cand am auzit ca trebuie sa imi faca injectie] si o sa iti trebuiasca neaparat anestezie pentru ca iti va scoate 2 sau 3 nervi din masea[mie mi-a scos 2]si asta se face doar cu anestezie[nu`ti fie frica doar o sa iti amorteasca jumatate de gura]o sa ajunga la nerv cu polizorul[chestia de pilit] care are un miros neplacut si o sa iti cada in gura bucatile si praful de la masea...Dupa aceea iti va baga in masea pentru a extrage nervii un fel de ace.Dupa ce scoate nervii iti va pune acolo o pasta alba si a doua zi iti va pune plomba definitiva. Daca mai ai probleme ma poti contacta la id`ul meu de mess "yodivabruneta" si vom discuta. Sper ca te-am ajutat!