| cretzufinish a întrebat:

Ce se mai aude de gripa porcina? A zburat porcul cu ata ca in cazul aviarei? big grin Ce credeti acum, dupa ce a disparut in liniste, despre acel fenomen numit gripa porcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Mereu am spus ca o sa-mi fie frica de gripa porcina cand o zbura porcul. Acum nu ma speria. crying

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Slava Domnului, datorita numeroaselor vaccinari, gripa a disparut mai repede decat era asteptat (ca orice epidemie de gripa, asa cum e normal). Nu glumi cu asta, au fost atatia oamnei care au murit in Romania in iarna aste de gripa porcina si, daca nu se intervenea cu vaccinarea, putea sa se repete tragedia produsa de acelasi virus in 1918.

NOname
| NOname a răspuns:

Dap, ne-au fraierit.winking Bine ca macar nu mi-am facut vaccinul. laughing

soothe
| soothe a răspuns:

Ne dam cu parerea ca la fotbal si ca la treburile guvernului.

| Dara a răspuns:

Despre gripa porcina se aud doar atentionarile enervante de pe Tvr1. In rest... sanatate si numa' bine. Si cand te gandesti ca prin octombrie, un "destept" a aparut la teveu si la radio si a spus ca la noi focarul va atinge apogeul prin ianuarie-februarie. Acum privind in urma, imi dau seama ca putem prelungi termenul: martie, aprilie, mai... s. a. m. d.
Lasand gluma la o parte, cred ca cineva a facut bani frumusei de pe urma acestei gripe. E evident, nu?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu cred ca a disparut din cauza mastilor de protectie. Oricum, e mai bine daca a fost o afacere decat sa fi fost pandemie, nu-i asa?

| shadovv a răspuns:

O mare minciuna facuta pentru marii ****** ai tari

| dulcik a răspuns:

Din cauza ca nici macar nu a existat, a fost un lucru prea mediatizat si cine stie ce vaccinuri s-au facut si ce au vrut ei sa testeze prin vaccinu ala ca in Romania nu mai am incredere in nimic.

| GdX a răspuns:

Tu crezi in aviara si porcina? Totul e o vrajeala. La mijloc sunt interese economice.

| Im.GIulee a răspuns:

La noi a fost mult mai "atacat" acest subiect. In Anglia nu vedeai masti, pe nimeni la aeroport ccontrolandu-te, la noi s-au purtat masti 2 saptamani oh go on Daca nu era presa, nu eram nici noi asa de obsedati, tot gripa e, se vindeca, DUUH

| kiss ya' a răspuns:

Ehh... poate or mai inventa si gripa cabalina, ca nu e mare lucru.ma astept la orice.oh go onROMANIA TREZESTE-TE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, parerea mea este ca nu a existat gripa porcina asa cum nu a existat gripa aviara, au fost doar interese, gen: vanzare la masti, vaccine s. a. m. d, iar gripa aviara tot inventie au vazut ca sunt prea multe gaini si
s-au gandit sa le micsoreze numarul, vrajeala pe fata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cretule. despre disparuta gripa porcina, eu ...cred ca da.sant sigur, ca a fost dar, a lipsit cu desavarsire.

| mikey_1179 a răspuns:

Vor reveni cand marile companii farmaceutice vor ramene cu marfa nevanduta si vor inventa un vaccin nou pentru gripa vacii nebune asa cum a facut-o si cu gp. porcina si aviara asa fel in cat sa sperie lumea si sa dea fuga la farmacie sa faca vanzare escrocilor.