| alin_5728 a întrebat:

Credeti ca mass media face prea mult caz despre gripa porcina.

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Da, chiar face. Dar nu doar mass media toti oameni.Acum daca te intalnesti cu cineva pe strada nu te mai intreaba ce faci ci daca ti-ai facut vaccinullaughing(asta a fost o mica gluma dar ceva din ea este adevaratbig grin)

16 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cred ca nu exagereaza.Situatia este foarte serioasa.

| ImmortalQueen a răspuns:

Da normal ...ca fac prea ma mult caz!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da. Orice agitatie de moment le aduce audienta. Oamenii spera sa auda noutati pentru ca se simt toti implicati. Asa ca se mediatizeaza, se vorbeste despre asta intr-una. O sa treaca, o sa se uite. Banii nu se mai intorc. Unii vor fi mai bogati dupa toata isteria asta.

| User a răspuns:

Da.

| Slavic a răspuns:

Buna alin.
Pai bine zic sigur ca face in ca foarte mult caz happy

| hamsterx a răspuns:

Pai mass-media la orice ar fi fac prea mult caz, deci... oh go on

| Alex_7297 a răspuns:

Da, mult prea mult caz!

| cristiancristir a răspuns:

Cred ca se face reclama ascunsa la produsele farmaceutice. Nu am vazut nicaieri de exemplu o compartie a ratei mortalitatii intre cei cu gripa porcina si cei cu gripa obisnuita sau cu alte boli. Daca ai ghinon poti sa iei gripa la fel de bine cum poti lua alta boala. Viata e riscanta.

| mariobros a răspuns:

`Prea mult caz` e prea putin spus, e una din cele mai aprige campanii de sondare a reactiei publicului fata de o amenintare, in speta pandemia de gripa porcina. Cati oameni nu au decedat din cauza vreunei raceli banale care a degenerat in alte complicatii, si nu s-a facut atata valva. Pot sa vina si un batalion de-alde Streinu-cercelus si sa-mi spuna ca e gripa porcina, pandemia asta exista doar pe hartie si in conturile bancare ale companiilor farmaceutice.
Sa fim realisti, in trecut cat de repede se propaga o pandemie, si sa tinem cont ca oamenii erau limitati in ceea ce priveste calatoria de colo-colo, dar acum cand in 14 ore poti sa fii in cealalta parte a pamantului.

| knnight a răspuns:

Da... dar asta le e meseria rolling eyes

| juno a răspuns:

Mass media profita de orice zvon pentru a-l "condimenta" astfel incat sa atraga cat mai multa lume si sa-si scoata ei un profit. Pacat ca exista si oameni care pun botul, oameni care nu sunt bine informati si cred ca tot ce se scrie si ce se spune e adevarat. Poate, in toata informatia doar 30% e adevarat. Deci, in concluzie, nu cred ca mass media face prea mult caz despre gripa porcina, sunt SIGURA ca face laughing).

| amandina_9414 a răspuns:

Da! nu fa vaccinul.

| ShineMe a răspuns:

Da normal ca face.Nu vedeti cat tam tam la tv acum tam tam ca mor oameni dinc auza la vaccin ca de e marca romaneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mass media isi face datoriawinkingwinking. De a informa mai mult decat trebuie populatia.

| Reellex1 a răspuns:

Da