| SurduDenis a întrebat:

Ce se poate folosi pentru mancarimea palmelpor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca ai facut ceva alergie de la vreun detergent, de la ceva mancare ori de la alta substanta chimica cu care ai umblat.
Pentru mancarimi, se poate folosi mixtura agitanda, se gaseste la farmacie si poti sa te dai si o perioada de timp sa nu te mai speli, cca 2 ore macar pentru a calma iritatia.
Trebuie insa sa depistezi cauza care a generat aceste mancarimi pentru a lua musurile ce se impun, lucru pentru care te sfatuiesc sa mergi la un medic dermatolog, daca situatia nu se rezolva, cu solutia indicata.
Multa sanatate si o zi cat mai buna in continuare.