| Alverto a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă beau după un fumător?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nimic. Fumul te afecteaza doar daca intra in plamanii tai.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Band dupa un fumator, sau orice alta persoana, poti sa iei tot ce acea persoana are, ma refer la boli si virusi precum: TBC, herpes, Hepatita B si C, HPV, Influenza, CoronaVirus, etc).

| Celcestietot a răspuns:

Nu este sanatos sa bei dupa nimeni, dar asta este alta parte.

| Alverto explică (pentru Celcestietot):

Numele nu te ajută, eu am spus clar întrebarea, chiar trebuia să menționez faptul că nu există istoric cu probleme de sănătate în familie?

| Celcestietot a răspuns (pentru Alverto):

Nicio problema, nici eu nu am raspuns cu numele, credeam ca am spus clar raspunsul laughing. Ca sa iti raspund pe scurt, parerea mea a fost si inca este ca cea a utilizatorului Annastassia.

| Goddessss a răspuns (pentru Alverto):

Mai are rost sa spun ca pun hârtie igienica mereu pe capacul de la WC dupa ei?

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

Cred ca nu am inteles eu bine, dar ce vrei sa spui cu asta?

| Goddessss a răspuns (pentru Celcestietot):

Cum n ai înțeles? lol.
Mor aici de râs?
Gen eu de fiecare data cand merg la baie, știi capacul de la toaleta? Eu mereu pun hârtie igienica cand ma pun pe el, ca sa nu ating nimic după ce ai mei si-au făcut treburile.
Știu suna bizar, dar mie mi frica de orice.
Gen ca sa iti explic mai bine, fac același lucru care il fac când merg la o toaleta publica.
Nu te pui ca tâmpitu pe ea, ci o înfașori in hârtie sau mai exista alt mod, dar ala e cam riscant
no fix asa fac, si eu, dar acasă
?

| Celcestietot a răspuns (pentru Goddessss):

Da, actionezi bine, intr-un mod igienic si inteligent happy. Ce nu am inteles eu? Comentariul tau ma ducea cu gandul in alta parte, la ceva rautacios si de aceea am decis sa te intreb. Oricum, finalul intelegerii mele este unul fericitwinking.

| Alverto explică (pentru Goddessss):

Și presupun că în zilele libere mergi și pe la coafor și la manechiură?

| Goddessss a răspuns (pentru Alverto):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, în cel mai rău caz sa iei hsv, eu de regula nu beau după nimeni e mai safe.

| Goddessss a răspuns:

Nu are ce sa se întâmple.
Chestia e sa nu bei nimic după nimeni. Nici măcar după membrii familiei tale.
Cine știe ce boli si microbi are fiecare persoana in parte.
Stai liniștit.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Goddessss):

Ahaaaa, iar ai mei ma fac nebun cand ma vad cum refuz sa beau de unde au pus ei gura laughing Ma iau la misto ca cica ei n-au sida sau ***, ma enerveaza uneori...

| Mogiojojo a răspuns:

Inca nu s-a studiat, deci nu stim.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Daca are analizele facute la zii n-are nimic, totusi de ce ai faceo( mi se pare scarbos)? Pe de alta parte, cred ca cel mult iei un herpes sau mai stiu ce se transmite prin saliva in zilele astea

| JulyDreams a răspuns:

De Corona ai auzit? laughing

| Alverto explică (pentru JulyDreams):

De membri ai famiei ai auzit? Nevând istoric cu probleme de sănătate, facandu-și des analize

| Panamax a răspuns (pentru Alverto):

Si nu aveti bani de pahare, sau va este lene sa le spalati? Exista pahare de unica folosinta.

| Usgs a răspuns:

Nu se intampla nimic dar recomandant ar fi sa nu bei dupa nimeni mai bine