| JokeruRo a întrebat:

De ceva timp... Cam o lună eu și cu un coleg bem apă din acceași sticlă...
Nu mia ieșit nimic pe corp suspect dar mă tem de ce s-ar putea întampla... Dacă el are vreo boală de exemplu ceva boală sexuala... se poate transmite prin apă dacă beau după el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanielaFD a răspuns:

Eu si colegii mei bem suc sau apa toti, din aceeasi sticla. Si nu asta-i problema. Chestiile astea ca daca bei dupa altcineva poti lua o anumita boala le-am auzit si noi cand eram mai mici, de la profesori. O boala sexuala din cate stiu eu. Se ia prin sange. Daca colegul tau are o bubita (afta) la gura aia se poate lua pentru ca se ia prin saliva. Nu te mai speria din prostiile astea si asigura-te mai intai ca acel coleg al tau este complet sanatos si dupa poti bea dupa el. Ai grija dupa cine bei si bafta!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu mai fi asa fricos! Daca ar avea vreo boala s-ar trata iar tu ai putea vedea!
Daca are tensiune sau stiu eu... boli din astea, alea nu se pot lua! happy

| Oana92 a răspuns:

E neigienic. Si da, sunt boli pe care le poti lua asa. Herpesul se poate lua, virozele la fel...

| awspam a răspuns:

Daca atat iti pasa de viata ta ce sa spuna lumea?