| Robert160 a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă fumez câteva chiștoace de pe stradă, din oraș?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei fi considerat boschetar de catre cei care te vad.
Insa se vor vedea mai putine chistoace aruncate pe jos.

| darrio2007 a răspuns:

Chiar in halul ăsta ai ajuns? Doar boschetarii fac asta. Risc major de infectii.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa iei toate bolile pe care le-au avut cei care au fumat acele chistoace, inclusiv din cele grave: TBC, sifilis, hepatita B si C, HV amd, ca doar saliva poate contine infectia, pe care o are omul ala.

| sierra1 a răspuns:

Economisești bani pentru un pachet de țigări (foarte tare măi Robi măi)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate întâmpla să te trezești la spital la boli infecțioase și să nu ai habar de ce ai ajuns acolo.
Apoi să afli că ai dobândit o boală incurabilă de tipul HIV, SIDA, sau una mai distractivă ca TBC, Sifilis, ceva de genu.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu toții facem greșeli,însă unele sunt cam majore și duc la situații periculoase.Îti sugerez să nu mai repeți acest lucru pentru că fiecare fumător are microbi(la fel ca toți oamenii), dar fiindcă tu fumezi restul lăsat de alți fumători, este posibil să iei microbi și boli ce se transmit prin cale orală(în cazul tău țigări folosite, atinse cu buzele, limba etc).Fă niște anazile și după ori îți cumperi țigările tale ori renunți la fumat.

| 012345678910bbb a răspuns:

Dacă ai încercat asta, îți recomand sa nu o mai faci. Nu este sanatos, pe atât mai puțin igienic. E ca și cum te ai pupa sau ai face schimb de saliva cu o persoana necunoscuta, pe care nu o vezi, deci nu știi cât de curată este persoana (poate nu s-a mai spălat pe Dinți de doua saptamani laughing sau ai luat chiștocul unui nene fără Dinți sau cu dinții galbeni, unii dintre ei lipsa laughing Suna "bine", nu? ).
Dacă vrei sa fumezi fără sa afle cineva, de ex părinții, încearcă sa îți iei tigari la bucata, măcar așa știi ca nu iei cine știe ce microbi.

| Alphacrow21 a răspuns:

Bubite pe buze, limba, infectii

| Robert160 explică (pentru Alphacrow21):

Ce fel de infecții?

| Idk13 a răspuns (pentru Robert160):

Idk,herbes,hiv(rar),sifilis(rar),hepatita,si infecti(cel mai comun), deci da nu e prea safe si igienic

| Idk13 a răspuns (pentru Idk13):

Herpes*

| nicoletii67 a răspuns:

Consider că dacă ai pus această întrebare ar trebui să-ți reprogramezi viața. Este total neigienit în primul rând, iar apoi,, Ai vrea să fumezi vreo țigară care a fost în gura altcuiva, neștiind cine este aceea persoană, poate chiar are vreo boală."

| AndreiRevecai a răspuns:

Mori.