| secretname_8475 a întrebat:

Ce se poate intampla daca inhalezi putina vata medicinala? prietena mea a inhalat un pic din greseala cand se stergea pe fata de fond de ten...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu se intampla nimic. Exista niste mecanisme care nu lasa sa ajunga in plamani. Deci ori o elimina pe nas (la un stranut) ori este impisa de sistemele de protectie ale cailor respiratorii catre esofag unde este inghitita.