| Bnlm a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă porți lentilele de contact a altei persoane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fiecare persoana cu lentilele ei nu purta după altii ca sunt boli de ochi microbi care se i au, ochii sunt foarte sensibili protejeaza i, lentilelle sunt personale doar tu le poti folosii, nu si soțul sau soția sau copiii, sau rudele si colegii, la fel ca si periuta de dinti, nu o folosesti decat tu, nu tot blocul.

| sierra1 a răspuns:

Ai in gropi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci o infectie de toata frumusetea.