| lollipop_3430 a întrebat:

Se intampla ceva daca merg la piscina cu lentilele de contact? A incercat cineva?

3 răspunsuri:
| Ronni a răspuns:

Mulți zic ca le poți pierde in apa dar eu port lentile si nu le-am pierdut niciodată la piscina. Trebuie sa fii puțin mai atenta sa nu iti intre multă apa in ochi.

| Ronni a răspuns:

Scz nu pot sa iti trimit mesaj pentru ca sunt "membru junior" dar răspunsul la întrebarea ta este:
Nu iti irita ochiul decât daca iti intra clor in ochi. Reacțiile ochilor sunt la fel cu sau fără lentile dar daca totuși iti intra apa in ochi închizi ochii ca sa se scurta apa. Sper ca te-am ajutat.

| NikaB2000 a răspuns:

Nu te-as sfatui poti sa le pierzi in apa.