| Gulus_Sevigean_1985 a întrebat:

Ce se poate intampla de la o intepatura de spin de trandafir?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la o intepatura de spin poti sa mori. Eu am vazut mort de la o intepatura de tantar. Se scarpina la deget, n-a fost atent si a cazut intr-o gura de canal. happy

| Jipa95 a răspuns:

Nimic, doar putina usturime de la intepatura happy

| cristimihailov a răspuns:

Nu se schimba nimic. Ramai la fel.

| cristimihailov a răspuns:

Nu se schimba nimic. Ramai la fel.

Poate doar o infectie locala. Care poate sa devina interventie chirurgicala minora daca vreo bucata de ceva a ramas in rana.

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Pai depinde se poate sa nu patesti nimic sau sa ti se umfle piciorul!