| JustMe2099 a întrebat:

Ce semnifica scurgerile maronii in locul menstruatiei? Asta e a doua luna cand patesc asa, cu diferența ca luna asta am si usoare mancarimi vaginale si nici nu am avut simptome premenstruale, ca luna trecuta, cand am avut pentru prima data aceste scurgeri maronii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurgerile maronii pot insemna mai multe lucruri m.am confruntat si eu cu o probelma asemanatoare si am fost la doctor si a trebuit sa urmez un tratament de 3 luni pentru flora vaginala si din cauza unei infectii cel mai bine ar fi sa consulti un medic vei stii sigur daca e ceva sau nu

| FlyingMonkey a răspuns:

"Culorile roz închis sau roşu sunt normale. Culoarea maro sau maro închis, indică faptul că sângele este vechi şi nu a fost eliminat imediat din corp. Poate apărea la începutul sau sfârşitul menstruaţiei. Sângele de culoare gri poate indica avort sau o infecţie, iar în acest caz va trebui consultat un doctor ginecolog"