| Alice257 a întrebat:

Ce simptome ar trebui sa ai cand iti trebuie ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link.
http://www.romaniatv.net/......95667.html
Daca ai probleme, ar fi indicat sa te vada cel putin medicul de familie.
O zi buna:)

| Anna121 a răspuns:

Dureri de cap, dureri oculare, nu te poti concentra atunci cand citesti, nu vezi ce scrie la televizor.

| Zazy a răspuns:

Bună!
Port ochelari de un an şi jumătate, şi cred că sunt în stare să-ţi răspund. happy Dacă nu vezi departe, dacă nu vezi la tablă, dacă nu vezi la distanţă, mai pe scurt, înseamnă că îţi trebuie ochelari. Dacă nu vezi când citeşti, şi nu poţi să ţii cartea foarte aproape, căci vezi în ceaţă, înseamnă că îţi trebuie ochelari.
Dacă ai scăpări, adică dacă observi prin pyoe că un ochi se duce într-o parte, iar celălalt în altă parte, îţi trebuie ochelari, chiar dacă tu vezi perfect normal. Acestea sunt simptomele. happy O zi bună!

| Zazy a răspuns:

Poze* scuze, am greşit mai sus.winking

| Sorana_Lațcu_1994 a răspuns:

Eu mi-am făcut ochelari deoarece simţeam pur şi simplu că aproape tot timpul mă durea capul... si vedeam perfect.
Sper că te-am ajutat cu ceva micuţ pe acolo happy