| Bella116 a întrebat:

Poarta cineva ochelari heliomatici? Pentru ce anume? Ce simptome avea inainte sa inceapa sa-i poarte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna! Eu port ochelari heliomati pentru protectia ochilor de razele soarelui, calculator si televizor. In general au rolul de protectie al ochilor, la soare lentilele se inchid la culoare devenind fumurii. Sunt foarte buni si pe langa faptul ca iti corecteaza vederea iti si odihnesc si protejeaza ochii.
Sper ca te-am ajutat!
O zi frumoasa iti doresc!

| Bella116 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Si daca nu ii porti ziua te doare capul?

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru Bella116):

Nu te doare capul. Eu nu ii port mereu, desi recomandarea medicului este sa-i port permanent.