| deedeelina a întrebat:

Ce stiti despre marar? Ajuta sau nu la combaterea celulitei? Si trebuie consumat cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul femeilor, care asimileaza grasimi si care au celulita, expertii britanici le recomanda acestora o cura bazata pe marar, bogat in vitamina C. Mararul are efecte benefice asupra organismului, ajutand la inlaturarea aspectului de coaja de portocala al pielii. Acesta nu trebuie mancat doar pe post de condiment, in salate, ci in cantitati mai mari, ajutandu-le pe femei sa scape de celulita in cel mai scurt timp posibil, fara niciun fel de efort fizic. De asemenea, si spanacul are efecte spectaculoase in lupta cu neplacuta celulita.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit medicului nutritionist Mihaela Bilic "mararul este principalul inamic al celulitei, iar patrunjelul contine mai multa vitamina C decat citricele.