| Bubz a întrebat:

Ce modalitati pentru combaterea celulitei stiti? URGENT! F U N D A!love struck

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Această luptă este permanentă!
Consumul cât mai redus cu putință a grăsimilor, zaharurilor, fast-food-urilor, conservelor, mezelurilor, etc., exerciții fizice zilnice pentru membrele inferioare și cremă termică anticelulitică aplicată o dată la 2 zile, ședința trebuie să fie de 2 ore prin împachetare și vezi un mic rezultat după o lună de zile.
Toate femeile au celulită, este o afecțiune a țesutului adipos completat cu dereglările hormonale.
Pa, pa.

| Maria123 a răspuns:

Toata lumea are celulita,mai multa sau mai putina,exista atatea femei slabe care chiar au mai multa celulita decat una mai plinuta, spre exemplu.Dar cum au spus si ceilalti, un stil de viata mai sanatos mereu ajuta.

| catalineusx a răspuns:

Pai cea mai buna modalitate de combatere a celulitei ar fi: Sport combinat cu regim alimentar( nu foarte strict).De exemplu poti face dimineata si seara 20-30 min de exercitii si daca o sa mananci mai sanatos o sa ai rezultatele dorite(cea mai mare prostie e sa te infometezi). Sper ca te-am ajutat big grin

| educatie2021 a răspuns:

Sport mami, sport. Nu e o stire de actualitate. Plus o viata sanatoasa, adica fara fastfood-uri si alte rahaturi ce contin E-uri. Daca asta nu merge, nu stiu c ar putea s-o faca.