| Alinaame a întrebat:

Ce stiti despre pneumopatia acuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

E o afectiune a plamanilor.(de la o viroza respiratorie netrata)
Acuta inseamna(mai putin greav)
Cronica inseamna mai grav(ce necesita o atentie mai mare)
Sfat -lasa tigarile daca fumezi.
Imbraca-te gors si foarte gors si daca iti place sa fii la moda -uita de ea,caci hainele la moda sunt ori subtiri ori scurte.
Mnanca bine, si ia si un supliment pe baza de vitamine(iti va intarisistemul imunitar)
Bea ceaiuri multe(cat de multe poti tu). Lichidele ajuta la eliminarea toxinelor din organism, si implicit ajuta in tratarea virozelor.