| suferinta2009 a întrebat:

Ce stiti despre tratamentul cu ligatura de la clinica proctoline? iasi.va multumesc.ast un rasp care stie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxxnonamexxx a răspuns:

Http://www.evenimentul.ro/......mente.html aici este ceva interesant daca vrei sa arunci o privire.succes

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Depinde ce pb ai acolo se trateaza hemoroizii daca ai astfel de pb e ok sunt f bine tratamentele dar trebuie sa respecti tot ce ti sp dar e si ffffff cosatisitor succes

| Ionutsoimu a răspuns:

Dragii mei,
Ma numesc Ionut am 30 de ani si sunt din Craiova, in urma cu o luna am fost la Proctoline une am fost diagnosticat de Dl. doctor Ungureanu cu hemoroizi si am inceput tratamentul.
Problema este urmatoarea mi s-a dat un tratament pe care l-am urmat am ajuns inapoi pentru a incepe legarea hemoroizilor cu un inel de latex, la 2 saptamani dupa aceasta interventie s-a rupt inelul si am sangerat cand am facut scaun pe la ora 20:00 stiam de la Dl doctor ca trebuie sa fac cu sange am stat calm dar nu s-a oprit sangerarea, pe la orele 00:00 am iesit iar la toaleta si am facut cu sange foarte mult, pe la 03:00 iar am iesit la toaleta tot cu sange, fratilor! am lacrimi in ochi, am iesit din toaleta si am facut 5 pasi dupa care am avut ameteala mare de la lipsa de sange si am cazut inconstient la usa de la camera tatei. De acolo m-a luat salvarea si m-a diagnosticat cu hemoragie interna, am stat in spital la chirurgie sub observatia medicilor competenti o saptamana pe perfuzii cu Venofer si pilule contra hemoroizilor ca sa ni se refaca sangele, au incercat din spital sa gaseasca acel doctor si nu a fost de gasit. Mare noroc am avut ca nu am murit mulumesc Domnului Isus si medicilor competenti de la spitalul Nr. 1 Craiova.
De aceea va spun asta sa nu faceti greseala care o sa va coste viata sunt niste nemernici, am discutat cu asistentele de la urgenta si mi-au zis ca acei medici nu sunt inca medici sunt rezidenti insetati de bani. Sper sa luati aminte si sa nu treceti prin ce am trecut eu, am vazut moartea la 30 de ani :-((.
Multumesc si aveti grije de voi viata este prea scumpa