| radux3 a întrebat:

Am o problema cu un Laptop HP 625. De 2 zile nu mai scoate niciun sunet in difuzoare, dar cand ii conectez castile totul e ok.se aude in casti. Va rog daca ati mai intanlit probleme asemanatoare sa imi spuneti... ce pot face? ca nu as vrea sa ajung in service cu el...desi am garantie.Va multumesc.ast rasp

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Verfifica daca nu cumva e de la windows. Poti verfica mai usor decat sa reinstalezi windows-ul. Descarca de aici http://ubuntu.ro/obtine/ ubuntu, descarca vers de 32 bit. Deschizi cu winrar ce s-a descarcat si dai 2x click pe wubi.exe. Astepti, instalezi si repornesti pc. Continui si vezi daca e de acolo.(ubuntu isi ia automat drivere). Daca se aude, inseamna ca e de la windows. Ca sa scoti ubuntu, deschizi windows-ul si te duci la dezinstalare programe si gata. Si astfel ai diagnosticat problema. Daca nu se aude, trebuie sa il duci in service.

| omide a răspuns:

Vezi sa nu ai contact imperfect in boxe
asta doar la un service poti afla
poate s-a dezlipit/topit vreun fir