| blackboss a întrebat:

Ce suc natural sa fac?
La mixer desigur!
Pe mine mama nu ma lasa sa beau sucuri decat la ocazi si eu vreau suc!
imi spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dienuka a răspuns:

Daca ai blender poti sa iti faci absolut ce suc vrei tu. In general fructele solide se paseaza cu blenderul (banane, fructe de padure) pentru a se obtine o pasta. Se pot combina cu sucul stors de la fructele zemoase (ex: citrice). Ca si combinatie tine de gusturi.
Poti face si milkshake. De exemplu eu pun o banana cu o mana de fructe de padure, le pasez cu blenderul si adaug lapte si un plic de zahar vanilat. Este absolut delicios si natural.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mar combinat cu morcov. Bun si sanatos.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Poti sa iti faci un suc de portocale, este foarte bun!
Sau de grapefruit! Poti sa iti faci o limonada faci la mixer lamaia si dupa aia pui zahar!

| cretudaniel99 a răspuns:

Pai suc de portocale, mere, struguri

| KhloeAfterDark a răspuns:

laughing TPU, adevaru e ca sucu la mixer e o problema de natura medicala Pfuay ce fail
Pai cumpara-ti cate o sticla mica sau doza de suc cand iesi afara si gata problema! Daca n-ai bani cere-i mamei tale vreo 3 lei, ii zici ca sa ai si tu bani de buzunarel!

| Ervin a răspuns:

De portocale, mere sau banane. gust bun garantatwinking