| anonim_4396 a întrebat:

Fuditza! :* Buna TPU, am si eu o problema! Am 13 ani si m-am cantarit astazi (ultima oara mă cântarisem in vara si avea 47kg si oricum era mult) In prezent am 56 kg sad Foarte mult,(si mama are 62 kg si are 44 ani) -...De cativa ani ma tot confrunt cu kg in plus, nu ma deranjeaza decat la burta si la coapse,(cel mai mult la burta) Colegele mele din clasa sunt slabe si arata ff bine...Mananc normal,nici dulciuri nu manac ca porcul, sucuri la fel, nu fac sport obosesc repede si nu-mi place.Am mai incercat eu sa slabesc dar nu am putut, ca ma gandesc ca dureaza luni de zile sa slabesc 3 kg (vreau mai mult)si sa mor de foame,ca va trebui sa manac numei bălării si sa beau apa! Ce mi-ati recomanda sa mananc si ce fel de sport sa fac(nu pot sa ies cu rolele si bicicleta,sau sa fac sport afara pentru ca e frig) Si nu vreau sa-mi spuneti ca nu stiu ce seminte de quinoa sau mai stiu eu ce papaya,avocado si din astea ca nu stau in Bucuresti si aici nu se gasesc! Va rog ajutati-ma, nu-mi mai place deloc cum arat, vreau si eu sa fiu si eu ca toti ceilalti copii! M-am saturat de mine! Multumesc anticipat! :*

1 răspuns:
| Syndre a răspuns:

Păi, în jumătatea de întrebare ai spus că vrei să slăbești și în cealaltă jumătate ai spus "aia nu, aia nu". Nu-ți fă iluzii, nu există vreo metodă prin care poți să nu faci nimic și să slăbești repede. Dacă chiar dorești să slăbești și să te menții la o greutate decentă va trebui să-ți schimbi stilul de viață. Dacă ești în stare lasă-mi un mesaj și sunt bucuroasă să te ajut, dar dacă vrei o metodă ușoară nu te obosi.