| Lapusneanu a întrebat:

Ce sunt crampele (carceii cum sunt denumiti popular) contractiile acelea prelungite si dureroase si de ce apar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vezi aici,
Http://www.sfatulmedicului.ro/Diverse/crampele-musculare_1251
Te pup!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apar din cauză lipsei de magneziu, zinc.
Pa, pa.

| karsivan a răspuns:

De obicei apar din lipsa de anumite saruri de magneziu sau si calciu sau in urma unui efort prelungit si intens.