| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi de ce apar carceii? ce faci cand apar? azi m-a luat unu la picior l-am masat, mi-a trecut dar tot ma doare muschiu dati-mi tot ce gasiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Petre_7281 a răspuns:

Dezechilibru metabolic de ioni pozitivi (sodiu, potasiu, calciu, magneziu). http://leacuri-populare.blogspot.com/2010/07/carcei.html

1 răspuns:
| BGDs a răspuns:

Carceii sunt contracturi musculare care apar de obicei din cauza scaderii electrolitilor ( Na, K, Cl, Ca, Mg etc) din sange. Daca iti apar des poti lua Aspacardin 3 comprimate/zi