| Dark223 a întrebat:

Ce sunt/inseamna bolile virale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Bolile care au ca sursa a patologiei virusi; nu bacterii, protozoare sau fungi.

2 răspunsuri:
| HisoChan a răspuns:

Bolile virale sunt cele care se manifestă doar la și între animale. Nu se pot transmite la om prin nicio cale, dar aduc mari probleme celor care cresc animale, deoarece acestea mor, boala se transmite tot mai mult și astfel se împuținează nr de specii respective. Baftă!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru HisoChan):

Cum ai putut sa scrii asa o tampenie fara ca macar sa dai un click pe guagal sa te documentezi? E peste puterea mea de a intelege.