| anonim_4396 a întrebat:

Ce tigari trebuie sa fumez, si cate pentru a mi-se ingrosa vocea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O prostie. Ești copil vocea se va îngroșa în timp!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vocea nu se ingroasa de la tutun. Dar smogul de pe plamini, da. Incearca alte metode.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu trebuie să mai fumezi ţigări, lasă ţigările, respectă-ţi sănătatea!
Caută alte metode de a îngroşa vocea.
Te pup!

| xBya a răspuns:

Parca si vad ca esti un pusti pe la vreo 12 caruia i`a rasarit pentru prima oara ghiocelul si e pus pe cautat prietena. Ei bine, mai asteapta, altceva oricum nu ai de facut ca tigarile nu`ti ingroasa vocea!

| IlincaToma a răspuns:

Inainte sa ti se ingroase vocea,e posibil sa faci cancer pulmonar! Tigara nu ingroasa vocea,daca ar fi asa,toate fetele care fumeaza, ar avea voce de barbat! Asteapta sa mai cresti putin! Ai auzit probabil de un hormon numit testosteron.el este cel care participa la ingrosarea vocii, cresterea barbii, parul pubian, etc, mai exact participa la transformarea baietilor in barbati, proces care nu are loc la aceiasi varsta pentru toti baietii!