| Lapusneanu a întrebat:

Ce tip de bauturi alcoolice ar putea fi consumate ocazional de persoanele cu hepatita cronica? Adica care ar fi cel mai putin nocive atat ca si tarie dar si din punctul de vedere al celorlalte ingrediente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Toate bauturile alcoolice au alcool. Celelalte ingrediente sunt nesemnificative.

| drhotzu a răspuns:

Pai ce ti-a spus doctorul? aaaaaa?
FARA ALCOOL! asta inseamna ca nu ai voie nici ocazional! dar daca vrei sa mori bea frate, ma doare in P&^A!

| Numby a răspuns:

Nu mai bine lasi alcoolul decat sa mori...