| NeacsuAncuta07 a întrebat:

Ce tip de terapie ati incercat si a dat rezultate la voi?
A incercat cineva terapia bowel, sau terapia reiki prin masaj?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Am folosit de foarte multi ani acupuntura, care m-a ajutat enorm, in multe din problemele prin care am trecut, atat fizice, emotionale cat si psihice si m-a echilibrat total, intr-un timp foarte scurt.
Am avut ace bagate peste tot in corp, prin cap, urechi, maini, picioare si chiar direct in organe. Este o terapie care functioneaza perfect, cand este facuta de un profesionist chinez sau de un medic care a studiat medicina orientala si traditionala chineza. Acupunctura da rezultate inca de la prima sedinta, fara sa fi nevoit sa iei medicatie si chimicale, care iti pot repara una si distruge alta.

Acupunctura este o formă complementară de tratament, fiind o componentă a filozofiei medicinei tradiționale chineze.
Acupunctura este o terapie care vizează reechilibrarea energetică. Medicina tradițională chineză vede funcționarea corpului uman integrată în funcționarea universului

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Medicina alternativă este practicată de escroci și bolnavi psihici.

| mODIN a răspuns:

Terapie pentru ce? Asa, in general? Nu cred ca exista vreo chestie care sa le vindece pe toate laughing

| LisaJulie a răspuns:

Am multe cunoștințe care au încercat și reiki și yoga și nu au dat rezultate deloc! Cel mai bine după părerea mea este sa încerci sa practici un sport ca înnotul sau atletismul pentru ca terapiile nu prea dau rezultate după părerea mea!