| pis0i92 a întrebat:

Ce tratament ar trebui sa i-a prietenul meu pentru candidoza? Eu iau ovule. Sau la ce medic ar trebui sa mearga pentru un consult? Multumesc pentru ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Buna!
Mai intai ar trebui sa se duca la medicul de familie, sa-i spuna problema, iar el va stii unde sa-l trimita. O sa aiban parte si de un avataj : trimitere(adica nu va plati consulatia la doctorul la care il va trimite)

| Messyhair a răspuns:

Scuze pentru greselile de scriere. M-am grabit.Si tastatura mi s-a stricat putin.

| amidon123 a răspuns:

Sa se duca la dermatolog.\oricum trebuie sa urmeze tratament impreuna cu tine si sa folositi prezervativ pe perioada tratamentului.Asta dc nu va puteti abtine.