| Girly97 a întrebat:

Ce "tratamente" exista curent pentru alergii? (Parfum)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Trebuie crescuta imunitatea.Un medic alergolog,te poate sfatui mult mai bine,in functie de raspunsul organismului la ce alergen raspunde negativ.
Echinaceea,tinctura de propolis,extractul de macese si brad,spirulina,vitamina C,D, zincul, seleniul, gingsengul siberian, sunt cateva produse bune pentru alergii.Trei luni,se ia
echinaceea,cu pauza de o saptamana,in fiecare luna.
De exemplu,pe mine,ma doare capul,daca folosesc parfum.Dar durerea de cap, poate era si de la altceva, asa ca, mai bine evit sa folosesc parfum, doar deodorant.Numai ideea ca este parfum si ma apuca durerea!
Se mai fac si niste injectii, in functie de tipul de alergie, dar nu am gasit niciodata.

4 răspunsuri:
| flavia2000 a răspuns:

Eu am fost la medic si nu mi-a recomandat nici un tratament, poate doar cresterea imunitatii e o optiune.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Numai un farmacist te poate ajuta aici.Vei primi probabil raspunsuri ca "cumpara aia, sau aia".Dar sfatul meu este sa nu bagi nimic in tine pana nu te consulti cu un medic/farmacist.

Sunt tot felul de tratamente pentru tot felul de afectiuni! Dar nu ai de unde stii cum va reactiona corpul tau.De aceea este cel mai bine sa iti faci analize si sa ceri sfatul unui specialist inainte de a trece la treaba.

| Girly97 explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Doream sa stiu optiunile macar happy

| RoGaming a răspuns:

Cumpara Nazomer de la farmacie se da fara presriptie mediacala. E de fapt apa de mare si o pulverizezi pe nas. Nu e mare chestie, cam de 2 ori pe zi un puf in fiecare nara. Dar totusi cel mai bine ar fi sa te consulte un medic. Sper ca te-am ajutat happy