| Girly97 a întrebat:

Sunt alergica la parfum. Ce tratamente exista ca sa nu am probleme cand incep liceul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| r3laxX a răspuns:

Nu cred ca se poate sa fii alergica la parfum... cel mai probabil la un ingredient din el.

Din cate stiu eu sunt teste care poti sa le faci si sa vezi exact la ce esti alergica

2 răspunsuri:
| alinadianaaa a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi la un dermatolog, ca sa vezi la ce substanta esti alergica.Ti-as recomnda sa folosesti parfumurile naturale.

| Traceour_Baiatul_1998 a răspuns:

Fiecare parfum are un pH al lui... Iti recomand sa te duci la dermatolog sau la medicul de familie sa aflii care este pH potrivit pentru tine