| iri a întrebat:

Ce tratamente naturale stiti pentru durerea de gat? Cum este de exemplu lamaia cu miere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

De exemplu poti incerca cu comprese calde la gat, gargara cu infuzie musetel sau menta, galbenus amestecat cu miere si lapte, zeama de la ridiche neagra, sirop de ceapa, branza de vaci stropita cu putin otet si aplicata la nivelul gatului pe o carpa doar cateva din cate stiu si imi amintesc acum.