| ilinc a întrebat:

Ce tratamente naturale stiti impotriva matretii?

Răspuns Câştigător
| mirrumirunik a răspuns:

Dupe ce te speli pe cap, te dai cu otet sau cu ulei demasline amestecat cu un ou.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Uite ce folosesc eu de ani buni si nu ma pot plange.
Masca de ou cu ulei de masline/ si uneori cand stiu ca nu plecde acasa, ma dau cu gaz.
Folosesc de ani buni, atat eu cat si fiica mea
O zi frumoasa sa aihappy

| Mihaela1964 a răspuns:

Dupa aspirine pisate si amestecate intr-o doza de sampon, te speli cu acest amestec, lasandu-l putin sa actioneze pe scalp. Clatesti si vei vedea imediat diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiuri, unt de shea si orice care iti inmoaie pielea scalpului si o hidrateaza. Matreata este uneori o decojire a scalpului uscat daca nu se rezolva asa inseamna ca e vorba de niste bacterii si trebuie sa folosesti un sampon dermatologic gen selsun blue sau nizoral dar pentru inceput poti sa le incerci pe cele din supermarket gen wash & go.

| Diiona a răspuns:

Otet de mere

| 23august a răspuns:

Otet!