| Sebby_6032 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa iau in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Trebuie sa mananci 5 mese pe zi, din care 3 principale:dimineata, amiaza si seara si doua aperitive: din care unul pe la ora 10, 30-11, iar cel de al doilea pe la orele 16, 30-17.
Ar fi necesar un aport caloric de cca 2500-3000 calorii zilnic, precum si miscare pentru a-ti forma o musculatura frumoasa. Este necesara si o siesta, dupa masa de pranz de cca 1 ora pentru ca sa ajuti cresterea in greutate.Multa sanatate si mult succes. Ai grija insa ca, doar crescand in greutate, fara sa-ti formezi si o masa musculara, suplimentul de greutate poate sa se depuna in locuri care nu o sa te prea avantajeze cum ar fi pe burtica, fundulet etc. si cred ca tu nu-ti doresti acest lucru. Mult succes.

8 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Mananca alimente cu multe calorii. dulciuri, cartofi prajiti, etc

| silver19 a răspuns:

Ai timp destul mai tarziu, si fa sala, e cea mai buna si cea mai sanatoasawinking

| MoreTime a răspuns:

Iti recomand un gainer (asa e numit in culturism). Este un amestec de proteine cu carbohidrati (concentrat carbo-proteic) care te ajuta sa iei in greutate si sa asimilezi mancarea mult mai usor, daca mai faci si sala se dezvolta si musculatura mai repede. Recomand: MASIV MASS
http://www.olympusgrup.ro/MASIV-MASS-53p.html

Este un praf care se amesteca cu lapte si are gust a lapte cu cacao daca iei cu aroma de cacao etc.
Normal se iau 2 masuri ( 40 g x 2 ) si se amesteca cu 300 ml de lapte. Vei observa rezultatele in cel putin 3 saptamani ( cam 2-4 kg ) dar trebuie si sa ai o alimentatie ok, adica nu iei prafu' ala de 300 de gr pe zi si zici ca ai pus intr-o saptamana 6 kg.

| cristianpopa a răspuns:

Ce sa iei in greutate? ...muschi, grasime, saci de ciment, mobila. Fi explicit te rog. Multumim.

| Silviu_7167 a răspuns:

Sa iei vitamine pentru pofta de mancare. Si da, sa mananci. Cat mai sanatos.

| asd a răspuns:

Sa nu mananciraised eyebrows?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Vine cu varsta. In rest ar insemna o interventie care poate crea efecte rele in timp.

| alexutza_9130 a răspuns:

Mananca lol