| Marck94 a întrebat:

La inaltime de 1.80, ce greutate trebuie sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai depinde de varsta si sex. Uite si aici: http://bit.ly/2JVavDJ

| RAY a răspuns:

75-80,depinde masa musculara vs grasimea,masa musculara daca ai multa e foarte bine grasime sa nu ai, daca vrei isi calculez imc, varsta, sex, kg?

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

Dar Ray, am 1.81 cu 73 si nu arat deloc atletic sau ceva de genul laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Greutatea normala si sanatoasa este 70kg la inaltimea ta!

| alina2k18 a răspuns:

Depinde foarte mul de constitutia ta, sunt 3 tipuri, dar cica 75-85 kg e ok. Poti si la 85 kg sa fi fit n strong laughing cu o viata activa si sport constant sau 85 kg cu burta si multa grasime si putina masa musculara de la o viata sedentara si mancat prost si multwinking
https://danvasilache.ro/tipuri-somatice/
Vezi aici mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculeaza "The BuiltLean Lean Body Mass" probabil ar trebui sa-ti fie undeva la 70-72 de kg, cu oase, organe, muschi si grasime MINIMÃ a supravietui, si a functiona organismul in mod normal, daca cobori mai jos mori de foame si daca urci depinde, ce este grasime sau masã muscularã. Grasime cât de multã este face rãu, nu ar trebui sa treci peste 85kg daca NU ai de loc masã musculara

| JusTPauL a răspuns:

75-80 kg ar fi acceptabil.
De exemplu eu am 1.88 si 80kg, 8-12% grasime. Totusi nu-i destul, 90kg pentru mine cred ca ar fi perfect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JusTPauL):

Poti sa ai si 95kg atata timp cat iti sta bine si nu atarna sunca pe tine. Si eu am 183 inaltime si am ajuns la 85kg. Cum am zis, conteaza sa iti stea bine. Si sa nu ai 3 burti, evident

| Anon31241212 a răspuns:

Trebuie sa ai inaltimea-10
Adica ar veni 80-10 =70 (un metru nu se ia in considerare). 70 minim

Uptade:
http://www.csid.ro/......-16114218/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Fetele/femeile au "-10", nu baietii/barbatii

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.csid.ro/......-16114218/
Hai sa mori tu? La baieti e minim 70 normal. Frate ce tot ma urmaresti atat? Te plictisesti? Tot cauti sa ma contrazici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Nu fi inganfata ca nu iti sta bine. Ma uitam la toate raspunsurile. Ti se pare ca ti-am lasat 100 mesaje si nu stiam? La 70 kg arati ca dracu la 180. Stiu ca cam atat aveam eu acum hat, la 18 ani. Dar desigur, de ce sa gandesti pentru tine. Ia de bine ce zic altii. Si da, contrazic prostia. Nu te mai supara.

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate invata limba romana in primul rand. Se scrie ingamfata*. Nu mai comenta de mine. Macar eu vorbesc corect romana. Nu ma supar. Te rog eu ignora-ma.
E strict parerea ta pur personala. Eu am 1.78 si 46 de kg. Si arat f bine. Nu are relevanta. Conteaza cum te simti. Gata ba. Da-mi ignore.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Esti anorexica, doamne fereste rolling on the floor. Nea. Da-mi tu

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se cheama,, anorectic" nu anorexic. Nu exista,, anorexic". Daca is slaba nu inseamna ca mi bag degetele pe gat, ca sa vomit. Faci confuzii grave. Una e sa fii slab si alta anorectic. Anorexia e o boala.
Uite daca nu ma crezi :
https://dexonline.ro/definitie/anorexic
Sunt,,anorexica",,,proasta''? Mai ai ceva de spus? Nu-mi pasa ua...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Daca nu iti pasa nu imi mai scriai 20 de randuri. Nu prea ti-a iesit sa faci pe inteligenta sad

| Anon31241212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu ai zis ca ma corectezi cand zic prostii? Si eu trebuie sa fac la fel happy Fair playwinking Pacat ca n-ai cu cine. Pupic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anon31241212):

Bine "ba".

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Imc nu reflecteaza starea de sanatate, nici grasimea vs masa musculara, este bine vedem grasimea de la gat si burtica pentru a determina grasimea, un culturist poate fi /supraponderal obez dar nu este doar are multa masa musculara

| Dalmore a răspuns (pentru Anon31241212):

Esti subponderala.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Dalmore):

Steu. Is un bat.