| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa`mi treaca roseata de la piercele din buric? big grin Cu ce trebuie sa ma dau?
Cum imi dau seama daca s`a infectat sau nu?
Il am de 4 zile si tot e rosu sad dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Daca ti s-a infectat trebuie sa aplici pe rana respectiva apa oxigenata de cateva ori pe zi. Nu ustura si dezinfecteaza.

2 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Si eu am aut pierce in buric, se infecteaza doar daca iti curge vreun lichid, se umfla exagerat de mult, nu te poti apleca etc. Ia un cub de gheata infasoara-l in servetel si tine-l 1 min 2 in zona care te doare. Daca nu merge asa ia o crema antiinflamatoare si maseaza usor. In nici un caz nu scoate cercelu!

| SwettieNicki a răspuns:

Nu il ai infectat asa este prima saptamanabig grin Don't scary, o sa treaca!