| Razvy197 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin cantaret de mic copil(12 ani)? Am o voce foarte frumoasa.

MULTUMESC!

35 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Sa faci lectii de canto si sa participi la concursuri. Succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa ii zici lu mami sa scoata bani de pe card si sa te duca la un nenea de pe la vreo casa de cultura care se ocupa cu asa ceva.

| Alex >D a răspuns:

Mai asteapta... deocamdata nu ai vocea formata .asa patesti. acum zici vaiiii am voce ca a lu' Pavarroti si la 17 ani... vocea se schimba, dar poti participa la concursuri muzica de copii happy

bft

| NinaWoolf a răspuns:

Nu`i adv
concursuriile sunt niste nimicuri, unule numai pe bani, de ex Mamaia copiilor XD, si ce daca mergi la concursuri XD, mai bine apuca`te serios de canto, mergi la un liceu de arte, si dupa aia la Conservator, sau whatever, nici nu este nevoie de liceul de arte ca sa faci Conservatorul, dar chiar daca ai voce buna, iti trebuie si putine teorie, crede`ma si eu sunt cantareata de la 11 ani acum am 14 \:d/, si si mai particp la concursuri dar astea chiar nu conteaza pentru viitorul tau, la concusuri mergi eventul sa devii mai cunoscut, si eu vreau sa ajung soprana ca AngeleGheorghiuXD, si sa merg la Royal Opera Houselaughingca Sarah Brightman, dar mai este mult pana sa ajung acolo, ai grija si la ce mananci bei, sa nu bei prea rece etc, probail sti asta.SA NU TE APUCI DE FUMAT! ca`ti f**e vocea, am incercat 2 tigari intr-o tabara si 2 saptamana am fost ragusita. Sper sa ne vedem reciproc pe marele ecrane ale televiziunii^^laughing

| www a răspuns:

Du-te la scoala de arte din orasul tau, la canto. Si eventual cand e sa dai la liceu, te duci la liceul de muzica.

| DeMentaa a răspuns:

Sa iti gasesti un om care vrea sa fie menegerul tau
manager= om care te face mai important (ma refer la cantaret)el iti va aranja toate chestiile si depinde ce vrei sa canti daca vrei sa iti dau mai multe sfaturi pentur ca si eu sunt o cantareata in devenire iami id rucsy_u4@yahoo.com

| Rrrretarded a răspuns:

Fii mai modest putin...tongue

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Scoala Populara de Arta, >>> Liceul de Muzica, >>> Facultatea de Muzica! Success!

| anonimathebest a răspuns:

Salut, si eu am o voce foarte frumoasa ca si tine! Eu am 9 ai si cant foarte bine.Cand o sa ajungi pe scena, sa ma recomanzi, da? Ca sa ma auzi mergi pe trilulilu. ro cristina-mi music la audio! Cat despre tine, du-te la palatul copiilor de la tine din oras si vorbeste cu un profesor de muzica vocala! Iti urez succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu a si eu am o voce frumoasa si muzica e tot pentru mine si vreau sa gasesc si eu o cale dar nu pot gasi nimic id meu e nina_dulick2009

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa aii mereu vocea ta normala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu cu ce te putem ajuta din fata calculatorului. Dar, si eu am 12 ani, si eu am inclinatii catre muzica, si eu am o voce frumoasa (din cate imi spun prietenii/colegii...), si, daca s-ar putea mi-as dori si eu sa fiu cantareata. Insa stiu un lucru: la 12 ani vocea nu este formata, si te-ai putea trezi dupa un an sau 2 (poate mai multi in functie de om) ca nu mai ai vocea de odinioara si ca nu mai pai canta. Te vei bucura de o faima scurta. vei fi uitat repede. Sfatul meu este sa mai astepti, sa continui sa canti, sa urmezi niste cursuri de specializare in muzica si sa iti urmaresti chemarea... BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io unu din punct de vedere studica cred ca ar trebui sa isi incerce norocu si eu am voce chiar mi am facut o mel id meu fitzedebaiat salut sunt mihai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cared ca trebuie sa stii sa canti si la un instrument ca sa fii un cantaret "complet" iti sugerez la chitara e f frumos si simplu (din propria experienta), astfel vei avea ocazii sa devii si solist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau aceles lucru numai ca eu am 14 ani...pentru.ca.iubesc muzica ...cred ca ar trebui sa te duci la cursuri de camto si poate si un instrument succes! daca e cineva care ma poate ajuta si p mine cautati-ma aici: gabitza_frumusica_08 va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine... Si eu am o voce foarte frumoasa, am incercat sa-mi creez melodii cu niste programe speciale - singur- si am reusit. Eu iti recomand sa ii prezinti vocea ta profesorului de muzica si sa-i spui cat de mult vrei sa-ti dezvalui vocea. Te preferabil, participa la multe concursuri muzicale si nu uita ca indiferent ce dorinta ai, intotdeauna pornesti de jos... deci nu, una-doua ajungi Mini Michael Jackson. Am cateva reguli importante pentru tine, avand in vedere ca stiu ceva canto :
1.Inainte de orice melodie, incalzesteti vocea. O gama Do major usoara pentru inceput, iar apoi incepi cu un arpegiu.
2.Repeta din nou notele muzicale cu voce tare : Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si, Do(2).
3. Dupa incalzire incearca sa respiri 2 minute.
4.Incepi melodia.
Cam atat...
Apropo, nu uita... concursuri multe... la vreun concurs e posibil sa te descopere cineva, vrand sa fie managerul tau.
Manager = (aici) persoana ce te ajuta sa evoluezi dintr-un stadiu de necunoscut la unul mai important. ( pentru cantareti )
Daca vrei sa mai vorbim si sa te mai ajut, asta e ID-ul meu : bobby_fight@yahoo.com - si eu am tot 12 ani si muzica e viata mea.
Sa mergi la Casa de Cultura din orasul tau sau la Clubul Elevilor, ma rog, nu stiu... Inscriete la un curs de canto,
Cu drag Bogdan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu vreau sa fac asta impreuna cu o prietena de-a mea daca ai gasit ceva idu meu esti ancagirl08

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu da vezi si tu antreaba de cei mai mari pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te duci la cursuri de muzica, dar nici nu stiu caci si eu vreau asta si sunt mai mica ca tine am 9 ani da-mi si tu un sfat te rog ca eu atata stiu si sunt si la muzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sa iti ieu un manage dupa care sa face legatura cu o casa de discuri succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

You a dork! you not sing! i sing justin bieber

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vedem daca ai o voce frumoasa inregistreazate pe telefonul tau si trimitem inregistrarea pe telefon aici este numarul meu:0746432041 dar nu ma suna trimitem doar inregistrarea eu sunt opsitar cornel si sunt de la studioul de inregistrari lucrez acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lucrez la studiul de inregistrari team pacalit sunt un copil de 9 ani si si eu vreau sa devin cantaret trimitem vocea ta inregistreazate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce ai talent daca canti manele e clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu sunt cantareata dar nu vedeta dar du-te la un studio de inregistrari, si apoi poti face un spectacol. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo
fiindca si eu vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall, daca vrei sa devi un star, e simplu ce trebuie sa faci, dar trebuie sa mai astpeti pana la 16 ani(cel putin) ca sa ti se formeze vocea calumea, trebuie sa ai un menegersi sa demonstrezi cuiva ca sti sa canti super, daca tot ai zis ca ai voce frumoasa, nu mai ai nevoie de lectii de canto, dar trebuie sa stii canta la instrumentele muzicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ieu am voce si as vrea sa devin cantaret poate ca o data si o date se va antampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot 12 ani si am o voce frumoasa.am si cateva melodii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te lansrze un om... Un cantaret de preferat care sa-ti compuna muzica pentru tine.Eu am fost lansata de Dumitru Lupu.Ma poti gasi pe internet pe youtube.Numele meu e Raluca Enasoiu. Te sfatuiesc sa nu canti piese grele. Piese usoare...de copii.
Succes!