| Ynferno a întrebat:

Ce trebuie sa iau pentru a-mi ameliora spasmofilia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Calciu( banuiesc ca stii deja).Dar ca sa se fixeze in organism Calciul are nevoie si de vitamina D si C. Si mai poti lua Magneziu
Vezi poate gasesti un supliment Ca+vit D si un supliment de Magneziu+B6 Si separat vit C.
Consuma multe lactate -cat de multe poti- lapte, branza, smantana.
Si multe nuci.
Si paine integrala sau intermediara.In fine, sa nu fie alba.Sa fie inchisa la culoare si mai compacta( nepufoasa). Painea intergrala contine nutrientii de care ai nevoie pentru a ameliora spasmofilia.

| Adina77 a răspuns:

Buna!
3 luni consecutiv, cate 10 zile pe luna, Ca+D2, 2 comprimate, si Mg+B6, tot 2 comprimate.
Apoi faci analizele sa vezi.
Sanatate!

| Andrei233 a răspuns:

Bănuiesc că eşti baiat.E ciudat, pentru că de obicei femeile fac spasmofilie.
Din câte stiu eu ai nevoie de suplimente nutritive pe bază de magneziu si cât mai mult calciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cură de calciu si magneziu cu vitamina D, dar ar fi bine sa consulti un medic inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia calciu cu magneziu si vitamina D. Se cheama Osteocare. I'll gasesti cu siguranta la farmacie. Sa mergi si la doctor neaparat. Sanatate!