| corina977 a întrebat:

Ce unguent mi-ati recomanda pentru eczeme?(am una la nas si una pe obraz)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt mai multe, Keratop/Tumizon/Neobacin/Ultralan/Cutivate/Protopic/Locasalen/Rombalsam/Locacorten/Diprosalic, etc. dar poți încerca și un unguent pe bază de propolis!
Sănătate.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Advantan, dar ar fi bine sa ai indicatie de la dermatolog, eczemele sunt de mai multe tipuri.

| dana1986 a răspuns:

Cutaden gasesti la farmacie, e foarte bun l-am folosit si eu...pa pa

| Minnie_7097 a răspuns:

Cicatrizin- il poti lua de la plafar este foarte bun, unguent cu galbenele sau baneocin unguent >big grin

| kiwifruit a răspuns:

Unguent sau crema de tataneasa. Este foarte buna.