| EllyCA a întrebat:

Ce va place voua sa mancati la micul-de-jun? dau finditza...la primul care raspunde

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Sunt destule acum e important ceea ce ai. Mie mi-ar placea un corn cu crema sau pate de bucegi sau o felie de tort(ieri a fost ziua sotului), sau ...acum de fiecare ceea ce-si permite sa-si cumpere. Dar tu?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

1. Cacao cu lapte si paine neagra sau cereale,
2. Un ou fiert, 2 felii sunca, telemea, paine neagra,
3. Paine cu unt si dulceata si o cana cu lapte,
4. Ceai de menta si paine prajita unsa cu usturoi si unt. big grin
Ar mai fi variante dar sper ca ti-am satisfacut un pic curiozitatea.

| traficanta a răspuns:

De obicei mananc paine prajita cu margarina si dulceata happy

Alteori imi place sa mananc 2 oua fierte cu o rosie.

Sau paine cu pate, icre chestii de astea.Depinde de ce am poftahappy

| Bogdanst a răspuns:

2 feli depaine brajita
1 ou fiert,
un iaurt cu fructe
Sau
Bacon cu oua
Omleta
Asa, se mananca de dimineata, sa nu crezi ca toate o data, o data mananci omleta de dimineata, alta dimineata iaurt.etc

| antonia09 a răspuns:

Eu in fiecare dimineata mananc Kornflecks cu lapte si 2 felii de paine cu unt si marmelada. Dupa 20 de minute imi beau sucul proaspat de fructe.

Răspuns utilizator avertizat
| Bubu a răspuns:

Lapte cu cereale

paine prajita, fulgi d porumb, fructe

beau o cana d ceai

| oanecorleone a răspuns:

Ceva usor o salata

| Ðida a răspuns:

Depinde big grin Cand am cereale pap cereale cand nu paine cu ceva. Uneori mai mananc si un fel de mic dejun englezesc laughing
Oricum la micul dejun e bine sa mananci mai mult fiindca caloriile le arzi in timpul zilei!

| Fetita a răspuns:

Lapte cu cacao, lapte cu cereale, paine cu unt si gem, ceai si paine prajita...depinde

| banzicarul a răspuns:

Slanina fripta cu o cacaowinking

| ZaZZa a răspuns:

2 felii de paine la toaster si o cana cu lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castraveti drepti dragutico.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cafea cu un corn ceva...