| 5555Anonim5555 a întrebat:

Ce vaccin credeți, de cuviință, că-i mai bun?
V-ați vaccinat? Reacții adverse ați avut, dureri de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conform studiilor Moderna ar trebui sa aiba cea mai mare protectie.
Eu am facu Pfizer, nu am avut nicio reeactie, doar usoara durere la locul înțepăturii

Bula
| Bula a răspuns:

Am luat o doza + rapel cu Palinca.
A doua zi m-a durut un pic capul.

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 5 ore | 5555Anonim5555 a întrebat:
Ce vaccin credeți, de cuviință, că-i mai bun?"

anti-tetanos

| Dintrebare a răspuns:

Toate vaccinurile sunt la fel. Orice alta poveste e doar marketing. Ca un vaccin sa ajunga pe piata, el trece prin niste proceduri foarte stricte. Daca e pe piata inseamna ca a trecut toate acele teste si ca e bun. Iar legat de a doua intrebare, eu m-am vaccinat cu pfizer pentru ca centrul de vaccinare e la 2 strazi de mine. Am primit doar prima doza, urmeaza si a doua. In prima zi nu am simtit nimic special. A doua zi am avut o migrena nu foarte deranjanta, dar a fost contanta pe tot parcursul zilei. Am luat un nurofen, dar tot imi simteam capul greu, ca si cum as fi primit o lovitura la cap. Mana nu m-a durut deloc, doar daca apasam pe locul intepaturii se simtea o usoara durere. Din cate am inteles de la toti oamenii din jurul meu, la a doua doza reactiile sunt un pic mai intense, in sensul ca unii au facut un fel de raceala care a durat 1-2 zile.