| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Este cineva de aici care s-a vaccinat cu Johnson & Johnson? Cum a fost? Ce reactii ati avut? Sunt sanse sa mori de la acest vaccin? Il recomandați?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mor zilnic 500 oameni din motive de covid doar in Romania. Si niciunul din motive de vaccin. De unde dracu tot scoateti concluziile astea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ne spui cum da infertilitate, carr e procentul de pacienti afectati si pe ce studiu iti bazezi afirmatia? Mulțumesc

| mihai69 a răspuns:

Nu aș numi "șansă" posibilitatea de a muri dintr-o cauză anume.
Se pare ca aceasta există, dar probabilitatea de a se întâmpla e extrem de redusă, și în plus doar dacă mai există și alți factori favorizanți.

| Frank51 a răspuns:

Șanse: 0.00001% dacă ești sănătos. Sunt șanse mai mari să cazi pe strada și să dai cu capul de bordură.

| johnnny123 a răspuns:

Sunt sanse sa mori, dar sunt la fel de mari ca sansele de a fi lovit de un fulger sau de a-ti cadea in cap un aparat de aer conditionat cand mergi pe strada.

| ribak a răspuns (pentru johnnny123):

Exact.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Nu poti murii de la vaccin

| Yuoia a răspuns:

De ce te temi de moarte? Te crezi nemuritor?
Toti murim odata si oadata. Teme-te sa nu ramai cu sechele, paralizat, etc. Ca aia nu va fi viata.

Răspuns utilizator avertizat
| flixbuster a răspuns:

De curiozitate, ai cautat prospectul sa il citesti?

https://www.ema.europa.eu/......ion_ro.pdf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun user de pe site-ul asta nu o sa faca copii laughing

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea fiind teorii ale conspiratiei transmise de toti sosocii de pe Facebook, astia care sunt platiti de ONG-uri antivacciniste platite la randul lor de contraconcurenta celor care fac vaccinurile, pe principiul "votati cu mine si -o sa va fie mult mai bine", intotdeauna unul arunca cu noroi in altul. Cei care fac vaccinuri fac campanii ca vaccinurile sunt ceea ce trebuie, cei care nu fac vaccinuri fac campanii impotriva celor care fac vaccinurile!