| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul de menta ajuta la reducerea fluxului menstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Http://blog.jorjette.ro/ierburi-uleiuri/menta-reduce-fluxul-menstrual/
Uite aici un articol care iti raspunde la intrebare. :)

| Limo a răspuns:

Infuzia de mentă este utilizată pentru diaree şi pentru a reduce fluxul menstruaţiei. Este un tratament clasic folosit pentru răceli şi gripă, mai ales dacă este amestecat cu flori de soc, însă fiţi atenţi că acest remediu vă face să transpiraţi şi trebuie să aveţi grijă să vă acoperiţi bine cu o pătură destul de groasă. Eu asta am gasit pe internet. Poate te ajuta.

| someone24 a răspuns:

Multumesc frumos pentru raspunsuri. pe net am cautat si eu dar vroiam sa stiu ceva sigur. Daca ati folosit si intr-adevar este bun.