| AvalohAlyn a întrebat:

Centurile cu vibrații care le pui pe burta sunt bune pentru slabit și tonifiere alaturi de putina abținere de la alimente nesanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Nu prea ajuta. Trebuie sa pui tu efortul si sa faci exercitii in zona abdominala. Gasesti pe Youtube diferite programe destul de usoare gen pilates sau stretching si incearca sa le bagi in rutina ta de zi cu zi. Asta reprezinta un extra efort dar cu lene si stat cu centura si mancat lucruri sanatoase nu o sa iasa. Centurile astea sunt practic spalare de bani, la fel si sauna belt - care e chiar mai periculoasa si afecteaza rinichii si zona lombara in caz ca o folosesti mai mult de o ora.

| JamesWatson a răspuns:

Salut. Nu ajusta. Si eu am avut o dar era de.graba