| Rama89 a întrebat:

Cerealele marca Nestle ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Depinde în primul rând de metabolistul fiecăruia.
Unii mănâncă și nu se îngrașă, iar alții da.
Depinde câte calorii are. Pe zi normal este să consumi 300, după spusele nutriționistului.
Eu mănânc cereale Nestle și nu mă îngraș, dar eu pot să mănânc tone și tot nu mă îngraș.

Sper că te-a ajutat răspunsul meu!
Numai bine!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde de metabolismul fiecaruia eu pot sa mananc angro si nu ma ingras deloc.

| NickiMinaj a răspuns:

La cat zahar au, tu ce zici? incearca fulgi de ovaz cu fructe si stafide.

| necris77 a răspuns:

Daca mananci o remorca, da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Am mancat foarte multe: Nesquick,Chocapic, Cheerios. Chiar si Fitness. Cu un regim de alimentatie sanatoasa, te ajuta sa slabesti. Sper ca ti'am fost de ajutor! :*

| gpotato1121 a răspuns:

Nu ingrasa